fbpx

31.07 kell 19.00
JAZZIST VIIDUD
Maarja, Rannap ja jazzansambel
Uus kava Rannapi tuntuimatest lauludest jazzistiilis.

„Kontserdi rütmides valitseb eeskätt sving, on ka bossa novat ja muud retrolikku. Kõlapilt on tavapärasest naturaalsem, meeleolu sissepoole pööratum, tempod pisut aeglasemad. Tulemus ei ole loomulikult jazzmuusika – sellist eesmärkigi pole! On vaid nostalgiast inspireeritud jalutuskäik: popi poolt – jazzi suunas.
Kuna mul on tulnud oma varaseid laule kümneid kordi uuesti seada ja orkestreerida, siis seekord ei tahtnud ma ennast korrata, vaid mõtlesin lausa iga väikese lõigu juures: kuidas saaks selle seadet lahendada kuidagi teisiti, varasemast erinevalt. Kuulajail kõrvus helisevaid lauluviise ma loomulikult ei puutunud, tegelesin ainult saatega.
Maarja selles projektis loomulikult kõige tähtsam ja algsem osaline. Oleme koos esinenud juba üle 20 aasta, kuid nüüd on seaded erinevad varem kahekesi esitatuist (ja plaadistatuist). Maarja on varemgi jazzmuusikutega koostööd teinud. Kutsusin nüüd kampa meie parimad jazzmuusikud: Reigo Ahvena – kes mängib siin trummidel põhiliselt harjadega ja svingirütmis, Peedu Kassi – ainult naturaalsel kontrabassil, ning Paul Danieli kitarridel. Ise mängin lisaks klaverile ka süntesaatoril: viimane on mõeldud kontrastina nostalgilisele üldkõlale – aeg ajalt sekkuva, tähelepanu äratava, kohati isegi kutsumata külalisena.
Kõlavad kõik mu tuntuimad laulud: Eesti muld ja eesti süda, Raagus sõnad, Rahu, Nii vaikseks kõik on jäänud, Vana vaksal, Suudlus läbi jäätund klaasi, Keegi tulla võib, Kel on laulud laulda, Mis küll saab jpt.“
Info ja broneerimine restoran@arensburg.ee või +372 564 4428
Pilet 24 eur, samal päeval kohapeal 28 eur